PARASEM 2017

Beskydský PARASEM se blíží, pravidelně kontrolujeme teploty, vítr a stavy vodních toků :o). U nás v Beskydech už jde sníh prudce dolů a pod naším trenažérem u Bobra se místo čistého sněhu vytvořila bahnitá kaluž. Pomalu to vysychá, ale mokro tam bude. Šance, že to zasněží je 0. Ale šance, že se bude létat je skutečně vysoká. V pátek se přes nás ještě přežene ocas okluzní fronty a v sobotu se má rozjasnit, zvadnout vítr a foukat mají západní směry. Takže:

Outdoor trenažér měníme za létání, začínáme v 10:00

Vím, že jste se těšili na trenažér, ale vzhledem k aktuálnímu stavu raději volíme létání a následné odhazování v suchém prostředí. Mimochodem – příští rok už budeme mít trenažér v novém místě, a vypadá to, že nezávislém na vrstvě sněhu. Každopádně letos se s tím musíme nějak poprat.

V sobotu v 9:00 vám odešleme e-mail s informací, jestli je to letovější na Javorovém nebo na Prašivé a kde budeme s vývozem. Lanovka na Javorovém je v provozu, jezdí každou celou hodinu od 9:00. Pokud by foukalo silněji a létali bychom na Prašivé, nechte si auta u Areálu Kamenité (u Kohutky bude nechte raději parking pro další hosty. Budeme dělat vývozy Land Roverem s vozíkem, nabereme všechny padáky a kdo si to bude chtít vyběhnout nalehko, tak budete mít šanci. První výjezd by byl v 10 hodin a pak pořád dokola, než budete všichni ve vzduchu. Tedy jestli budete chtít využít společného vývozu FREE.

Záložáky vyhazujeme ve Stolárně od 15:00

Od 15:00 bude připravený zavěšený trenažér na odhazování pod střechou. Víme, není to ono, ale z aktuálních možností se to jeví jako ta nejlepší. Dřevěnou podlahu frýdeckého klubu Stolárna (hned vedle El Speedo fabriky) tentokráte vylepšíme umělou sítí, aby se šňůry neměly o co zasekávat a budeme se soustředit na uložení vašeho záložáku a možné problémy s jeho vytažením. Protože o to především jde. Zde se nejčastěji chybuje.

Vše budeme zaznamenávat jako na trenažéru. Problémy budeme řešit hned na místě  v klidu a suchu. Záložní padáky budou přes noc vyvěšeny u nás v El Speedu. Neztraťte lístek od záložáku, ať to pak nemusíme hledat s lupou :o).

Odpolední program podle plánu v 16:30

Letošní program naleznete zde: https://elspeedo.cz/paragliding/paragliding-el-speedo/el-speedo-klubove-akce/parasem-22017-prijdte-si-provetrat-zalozku-a-uzit-si-party-s-beskydskymi-piloty.html
Podle toho, jak dlouho budeme létat a jaká bude situace nevylučuji drbnou změnu v programu – možnost záměny sobotní přednášky Bezpečnost na horách (kterou pro nás připravili členové HS Beskydy) s nedělní přednáškou KOSTARIKA (z letošní El Speedo Expedice).

Záložní padáky balíme v neděli od 7:30 rána, jako vždy.

Díky za pochopení a těšíme se naviděnou
El Speedo team

Zanechte komentář

Napište nám

Máte dotaz na padáky, létání, nebo cokoliv jiného? Napište nám, rádi s vámi dáme řeč :-)