Stavíme Flight Park Javorový

Nevím, jestli to šlo nějak poznat, ale poslední tři roky jsem dost podstatnou část času, myšlenek a energie věnoval přípravě tohoto projektu. Nejde jen o samotnou stavbu, ale hlavně o celou funkčnost Flight Parku Javorový. Jak to udělat, aby to zapadalo do možností toho místa, aby to splňovalo potřeby Beskydské školy létání, tandemových letů, El Speedo servisního střediska, našeho test centra, bikerů, běžců, rodin s dětmi…

Jaké jsou cíle?

Já před námi vidím Javorový vrch jako zajímavý menší areál, tedy ne žádné megacentrum, ale areál spíše místního charakteru, kde přijíždějí nejen sportovci, ale i rodinky s dětmi a i místní si mohou užít sportu, adrenalinu, odpočinku. Místo, kde se dají organizovat soutěže, ale více na pohodu a podporu komunity, než na objem. Prioritu má příjemná atmosféra, kvalifikovaná a spokojená obsluha služeb, prostě dělat to tak, aby to mělo hlavu a patu, ať to lidem dává smysl a posouvat úroveň služeb postupně dopředu.

Je na čem pracovat a věřím, že se to všechno povede.

Jsem si jistý, že naši žáci, absolventi, piloti, všichni naši instruktoři, asistenti a tandemáci budou rádi tento nový prostor u přistávací plochy používali stejně komunitně, jako tomu bylo deset let na Javorovém vrchu a jak tomu bylo sedm let v areálu U Haliny. A že se podaří vytvořit stejně přátelskou a inspirativní atmosféru, jako ve své době na Javorovém vrchu i nyní U Haliny. Moc rád bych i touto formou poděkoval Martinovi a Darině za to “přírodní” klima, které jsme U Haliny mohli užívat.

Každopádně na realizaci Flight Parku Javorový se od začátku podílejí a i dále budou podílet hlavně piloti, instruktoři, tandemáci i naši asistenti. Stavba bere hodně peněz, nemůžu a vlastně ani nechci takovou věc nechat dělat cizí firmy. Máme pracovní kalendář, do kterého zapisujeme kdy se bude na čem pracovat. A podle toho, kdo co umíme, se do kalendáře zapisujeme a řešíme to tak, ať jsme tam ve správný čas k té správné práci. V organizaci stavby se střídáme spolu s Radimem Kollegou, určitě si ho ještě mnozí pamatujete z našich kurzů a to tak ať tam jsme ve skupinkách po dvou až třech lidech na jednu činnost – tak ať to má smysl.

Chcete pomoci?

Vůbec to není žádná podmínka, ani nějaký tlak, ale kdybyste v průběhu několika dalších měsíců mohli nebo chtěli nějak pomoci i vy, budeme za to určitě velmi rádi. Dokonce je to tak, že pokud plánujete nákup nějakého nového vybavení, stačí se domluvit na tom s čím umíte dělat a třeba si práci započíst – to je myslím úplně nejlepší řešení.

Už jsme odstranili původní stavbu, vykopali a zabetonovali základy, vyřešili přípojky. Zítra začínáme s dřevostavbou. Do měsíce by mělo být vše pod střechou a začneme s interiéry a podle počasí půjdeme postupně dále tak, abychom v březnu mohli kolaudovat. Pokud byste měli prostor a chuť, tak hledáme:

  • ruce na rozebrání dvou unimobuněk (rytmická místost z Katushe :o))) )
  • kameníky na opravu zídky u potoka a na položení kamenů na prostor pod zídkou
  • ruce na stavbu dřevěného plotu podél parkoviště
  • ruce na zateplování
  • vodaře na rozvody a odpady
  • sádrokartonáře na interiéry
  • borce, co nám pomůžou vyřešit koupelny a záchody
  • elektrikáře na instalaci
  • ruce na nátěry vnějšího obkladu
  • tesaře na stavbu terasy

No není toho málo, ale třeba máte čas a třeba si navzájem můžeme pomoci. A hlavně ve Flight Parku myslím bude docela sranda už při stavbě :o). Tak snad to všechno přežijeme…

Díky, držte palce, jestli se chcete přidat, tak volejte mi na +420 603 311 661 pište na dali@elspeedo.cz a tak či onak brzy na viděnou…

Dalibor Carbol

Zanechte komentář

Napište nám

Máte dotaz na padáky, létání, nebo cokoliv jiného? Napište nám, rádi s vámi dáme řeč :-)