V sobotu 11.12. mezi 10:00 – 11:00 vystartují jednotlivci, rodinky a kolektivy  v „závodě“ pro vánoční stromek. Samozřejmě vyhrává každý, protože v cíli na každý registrovaný tým čeká vánoční stromeček – kavkazská jedle. Rychlejší vybírá, pomalejší už „jen“ bere.

Cena startovného je v ceně středního stromečku (125 – 150 cm) – tedy 750 Kč

Ale my pro vás máme připraveny větší i menší stromečky: 150-175 cm (30% z celkového počtu závodníků), 125-150 cm (40% z celkového počtu závodníků), 100-125 cm (30% z celkového počtu závodníků). Takže určitě je o co závodit, protože bude z čeho vybírat.

Jestli se vám naše akce líbí a rádi byste přispěli na potřebnou věc, tak pošlete startovné 1.000 Kč, ze kterého  250,- poputuje na sbírku na tolik potřebné veřejné sociálky na parkovišti pod lanovkou na Javorový.

Registrace a platba pro závod je do pátku 3.12.2021.

Číslo účtu pro platbu: 2402068920/2010.

Pojďte povzbudit účastníky, pobýt, poklábosit a užít si sobotu i Vy nesoutěžící – bude kotlíkový guláš, sladkosti, hudba, ohniště. Prostě správná adventní VILIOVKA.

Start: od paraglidingového centra Flight Park Javorový na parkovišti pod lanovkou na Javorový, případné bližší info o startu pošleme registrovaným, běží s za každé situace i v každém počasí!

Trasa: 10,7 km, převýšení 620 metrů

Kategorie: jednotlivci, rodiny, týmy – kdokoliv, kdo si chce před vánocemi zaběhnout pro kvalitní stromek a užít si legraci

Na každého zaregistrovaného závodníka, tým nebo rodinku čeká v cíli vánoční stromek!

Stromky jsou pěstované s maximální péčí na plantážích v lokalitách okolo Žermanic a Těrlicka, budou připraveny čerstvé, řezané a dovezené těsně před závodem. Věříme, že kvalitou stromků pro účastníky závodu budete mile překvapeni.

PŘIHLÁŠKA DO ZÁVODU

(přihlášky přijímáme do 3. 12. 2021)

Organizátoři závodu:

Info také na:

zabehniprostromek@seznam.cz
tel.+420 608 248 320 (Klára)
tel.+420 605 727 995 (Jana)

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ A VÁNOČNÍ STROMKY?

V České republice se stále setkáváme s názorem, že vánoční stromky nejsou ekologické, protože jsou řezány v lese, kde by mohly růst dále. Toto je ovšem zásadní omyl.

Všechny vánoční stromky pro tento závod pocházejí z plantáží zakládaných speciálně za účelem jejich pěstování! Vánoční stromek je obnovitelný přírodní produkt, což se nedá říci o látkách, ze kterých je vyrobena jeho umělá atrapa! V průběhu pěstování se stromky každoročně hnojí, ošetřují proti plevelům a tvarují střihem a vyvazováním. Po dobu pěstování na plantáži poskytují stromky úkryt drobnému ptactvu, broukům a jiným drobným živočichům. Také produkují životadárný kyslík, který naše civilizace značně spotřebovává.

JAK SE CHOVAT K VÁNOČNÍMU STROMKU?

Stromek je třeba skladovat v chladném prostředí v nádobě s vodou. Doporučujeme odříznout malý špalíček kmínku zalepeného smolou, aby voda mohla ke stromku proniknout. Uvidíte, že stromek s čerstvě provedeným řezem přijme přibližně 5 litrů vody a tak zůstane déle svěží. Pokud máte na stromek stojan s vodou, musí kůra stromku dosahovat až do vody. Nesmí se tedy ořezávat, protože stromek saje vodu pletivy pod kůrou. Po Vánocích stromek ostříháme a spálíme v kamnech, zkompostujeme nebo odneseme na sběrné místo.

Napište nám

Máte dotaz na padáky, létání, nebo cokoliv jiného? Napište nám, rádi s vámi dáme řeč :-)